Danfoss Frequency Inverter FC202PK37T4E20H2XGC
Click to enlarge
HomeDANFOSS Danfoss Frequency Inverter FC202PK37T4E20H2XGC
Previous product
Danfoss Frequency Inverter VLT2855PT4B20SBR0DBF00A00C1
Danfoss Frequency Inverter VLT2822PT4B20SBR0DBF00A00C1 INVERTER
Back to products
Next product
Danfoss Soft Starter MCD500 37kW 84A IP20 CV2 380 -690V DRIVER
Danfoss Soft Starter MCD500 7,5kW 21A IP20 CV2 380 - 690V DRIVER
Compare
Add to wishlist
Category: DANFOSS
Share
Facebook Twitter Pinterest linkedin Telegram
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
Detail Danfoss Frequency Inverter FC202PK37T4E20H2XGC
Danfoss Frequency Inverter FC202PK37T4E20H2XGC (0.37KW 3phase 380V )
Untuk Permintaan Penawaran Harga & Stock Silahkan Hubungi Team’S Sales kami Dibawah ini :
Marketing  :
Mobile : + 62-81297691617
Mobile : + 62-81218027345
PT. TOTAL ABADI SOLUSINDO
Jl.Dr.Krt Radjiman Widyodiningrat Ruko D’Arcade Blok A19
Jatinegara Indah Central Bussiness Park, Pulo Jahe, Cakung , Jakarta Timur 13930
Phone   : +62-21-80808849 |Fax.  +62-21-80808848
Email   : info@totalabadisolusindo.co.id
Email   : sales@totalabadisolusindo.co.id
Web     : www.totalabadisolusindo.co.id
Authorized Distributor & General Contractor
===========================================
SUPPORT BRAND & ALL MANUFACTURE :
|PLC|HMI|INVERTER|SOFT STARTER|AC SERVO DRIVE & AC SERVO MOTOR|SENSOR & CONTROL|POWER SUPPLY|
|TEMPERATURE|ENCODER & COUNTER|TACHOMETER|SCALE & INDICATOR|FLOW METER|TESTER|WATER METER|
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Danfoss Frequency Inverter FC202PK37T4E20H2XGC” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
[html_block id="242"]
Related products
Danfoss Soft Starter MCD500 600kW 1200A IP00 CV2 380 - 690V DRIVER
Compare
Close
Spesifikasi Danfoss Soft Starter MCD500 600kW 1200A IP00 CV2 380 – 690V DRIVER Cari berbagai macam dari pilihan terlengkap Driver. Cari